ÖZEL ANLAR

Mutlulukları ve üzüntüleri kaydettiğimiz bir beynimiz var. Her an tıkır tıkır işleyen bir bilgisayar gibi, unutamayacağımızı düşündüğümüz anları özenerek kaydettiğimiz.. Yaşamda bizi içimizde kelebekleri uçururcasına mutlu eden, ya da derinden etkileyerek üzen anlar olmuştur. En Özel Anlar’dır bunlar.. Durduk yere gözlerimizin önünde yeniden canlanır kimi zaman. Kimi zaman özenerek yeniden hatırlamaya çalışırız. Beynimizin gizli dosyalarından birisidir bu, istediğimiz an çıkartabiliriz.

Bir annenin bebeğini doğurduğu an mesela.. Fotoğraflanmışsa eğer dünyanın en özel fotoğrafı olabilir, yaşanmışlıklar tek bir kareden belki hissedilir. Ama o anne için o an hayatı boyunca unutmayacağı bir andır. Hayat bulurken bebeği, onun içinde hayatının en önemli anı olmuştur..

Tüm aile üyelerinin birlikte geçirdiği yılbaşı geceleri, bayramlar ve doğum günleri..

Aileye dair ne unutulabilir ki.. Büyükler oturur bir köşede, alırlar ellerine birer fincan kahve ve başlarlar evlatlarını nasıl büyüttüklerinden, beraber geçirdikleri tüm özel anlardan sohbet etmeye. Bir varoluştur aile için özel anlar.. Yaşanmışlıklar, ne çok hasret verir insanın yüreğine..

Askere giden evladını uğurlayan annenin anıda özeldir, askere giderken gencin yaşadığı duygularda. Bir kere yaşanır o an ve duygular öyle ağır basarken hayatında yaşadığı en özel dakikalar, saatler ve belki de günler oluverir. Bambaşka bir hasret, bambaşka bir anıdır geçmişlerde..

Eşini kaybeden bir adam, yalnız bir adam.. Onun ne çok özel anları vardır geçmişinde. Eşine ilk evet dediği anı bir ömür geçse unutabilir mi? Baba olduğu ilk anı, çocuğunun ilk adım atışlarını, eşinin ona nasıl baktığını… Mezarlığı unutabilir mi? Sevdiğini kaybetmiş olmak, toprağa vermek anıları da gömmez ki.. Aralıksız durmadan çalışan beynimiz unutmamıza fırsat vermez ki..

Her insan için ne çok özel an vardır. Derinlerinde sakladığı ne çok tarifsiz duygusu.. Bir şarkının tek bir sözü alıp götürür sizi geçmişe. Belki başka bir insanın davranışı sizde ne çok değer verdiğiniz bir insanı hatırlatır. Anılardan kaynaklıdır işte bütün bunlar. Öyle yer etmiştir ki hafızanıza, özelleşmiştir ve başka yerde başka zamanlarda bambaşka insanların yanında tek bir hareket ile yeniden çıkar gün yüzüne..

Saklı tuttuğunuz ve sizi çok derinden etkileyen anlarınız, tüm yaşanmışlıklarınız ve duygularınız, kalbinizi delicesine çarptıran veya gözlerinizden acı içinde akan tüm gözyaşlarınız ile;

Özel anlarla kalın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir