YENİ YIL

Ne çabuk geçiyor aylar ve birbiri ardına geçen mevsimler, yine kış olup bitiyor. Seneler geçiyor, çocuklar büyüyor, yetişkinler biraz daha olgunlaşıyor. Tüm aile üyeleri bir araya toplanmak için saatleri sayıyor. Yeni yıla 12 saat kala, tüm hazırlıklar tamamlanma aşamasında. İnsanlar süslenmeye başladı erken saatlerde; çünkü bu gün koskoca bir senenin son günü ve insanlar yeni gelecek sene için daha umutlu olmak istiyor.

Fırında hindiler, ağaç üzerinde süsler, çocuklar ve aile üyeleri için en özel hediyeler ağaçlar altında yerlerini almış akşam olmasını bekliyor. Sokak hayvanları için birer tabak su ve yemek bırakılmış kapı önüne, yeni yıla mutlu girmek şimdi bizlerin elinde. Sıcacık evlerimizde tüm sevdiklerimizle birlikteyken, yeni gelen bu yılın güzel olmasının bizim elimizde olduğunu bilmek gerek.

Mutluluğu sizler yaratabilirsiniz.

Hayal ettiğiniz, umutlu olduğunuz her şeyin bir listesini yapın. 2019’dan beklentilerinizi yazın ve bunları yapmak için çabalayın. Bir yılı kendinizi geliştirmek için harcayın. Adımlar atın. Mesela; sağlıklı olmak için spor yapın ve iyi beslenin. Bir sokak hayvanını sahiplenin ona sıcak bir yuva ve sevgi verin, göreceksiniz ki içinizde kötü duyguya yer kalmayacak, sevmeyi ve sevilmeyi en güzel şekilde öğreneceksiniz. Aile büyüklerinizi aramak için vakitler yaratın, onları varlığınızla daha mutlu ettiğinizi gördüğünüzde sizlerde mutlu olacaksınız. Hayal ettiğiniz bir ülkeye gitmek için para biriktirin mesela, küçük bir kumbaranız olsun hayallerinizin birikimini yapın. Ve bunlar gibi aklınıza daha ne gelirse bir liste yapın; çok abartmadan ki gerçekleştirdikçe kendinize daha çok inanın.

Bu sene hepiniz için farklı olsun. Bu geçirdiğimiz yıl ya da daha önceki yıllar yapamadıklarınızın hayal kırıklığını, yeni gelen yıla taşımayın. Dönüm noktanızı yaratmış olun. Kendinize inandıkça daha güçlü olacaksınız ve güçlü oldukça hepimiz güzel yarınlar yaratacağız.

Kocaman bir seneyi daha geride bırakıyoruz. 2018 her yıldan biraz daha zor geçti Türkiye için, hepimizin temennisi gelen 2019’un gözyaşı olmayan, şehit vermediğimiz, cinayetlerin, tecavüzlerin, çocuk istismarlarının, hayvan katledilmelerinin olmadığı; mutluluk, huzur ve refah dolu bir yıl olsun. Ailelerimizle birlikte hoş sohbetler eşliğinde, çekilen tüm acıları bir ders alarak, yaşanan şeyleri içimizde burukluk ve acıyla geride bırakarak, yeni gelen yıla gülümseyerek girelim.

Yeni Yılınız Kutlu Olsun..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir